Viva bitcoin !

Autor: Samuel Kováč | 14.9.2014 o 22:16 | Karma článku: 5,44 | Prečítané:  1155x

Práca v medzinárodnom cestovnom ruchu znamená, že v našej CK často prijímame platby zo zahraničia. A poviem Vám, je to zážitok. Medzinárodný bankový prevod zo Slovenska či z Čiech trvá vždy niekoľko dní až týždeň. A počas toho času nikto nevie, kde tie peniaze sú. Je to vôbec možné? No vážne, peniaze už na učte nasej partnerskej CK nie sú a na našom účte tiež zatiaľ nie. Kde teda sú?

A najlepšie na tom je, že existujú dni, kedy banky nepracujú. Napríklad cez víkendy, alebo aj cez štátne sviatky. Slovensko má štátny sviatok teraz v pondelok 15.9. , Mexiko zase v utorok 16.9. . Takže platba, ktorá odišla v piatok, bude až do stredy niekde v “medzipriestore”. Pritom väčšinu bankových úkonov robia počítače. To ich naozaj niekto na víkend vypína? Akoby tých paradoxov nebolo dosť, cez víkend sa síce dá platiť s kreditnými kartami, ale nedá sa napríklad na nich vykonať úhrada dlhu.

Niekedy mám pocit, že bankový systém funguje rovnako ako pred 100 rokmi, keď sa ešte peniaze / zlato fyzicky prenášali z banky do banky. A cez víkend mali pracovníci voľno. Ale v dnešnej dobe, keď sú peniaze už iba čísla v počítači, by to snáď mohlo fungovať lepšie. Veď e-mail mi zo Slovenska príde v priebehu pár sekúnd, ale peniazom to trvá mnohonásobne dlhšie.

Ešte že existuje bitcoin ! Táto elektronická mena sa naozaj presúva rýchlosťou e-mailu. Avízo o bitcoinovej platbe mám do 10 sekúnd, a typicky do hodiny sú bitcoin-y pripísané v mojej peňaženke. A to aj cez víkend. Prakticky to funguje asi takto: Náš partner v Európe kúpi bitcoin-y, napríklad cez bankomat, či cez internet (www.coinbase.com, www.localbitcoins.com, www.kraken.com) Pošle nám ich do Mexika, kde ich my vymeníme na pesos. Opäť je to možné v bankomate, alebo cez internet (www.bitso.com). Kurz bitcoin-u sa za tých par hodín nestihne veľmi zmeniť, poplatky sú minimálne a rýchlosť maximálna. Za bitcoin sa v súčasnosti dajú kúpiť už aj letenky, či rezervovať ubytovanie, čím z časti na našej strane odpadá nutnosť bitcoin-y vôbec meniť na pesos.

Poviem Vám, už bol najvyšší čas na inováciu v medzinárodných platbách. Viva bitcoin !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?