Záhada zelených chrobákov v Mexico City vyriešená

Autor: Samuel Kováč | 14.12.2009 o 5:14 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  2048x

Typické zelené taxi Volkswagen "chrobák" patrili neodmyslitelne k Mexico City. Pri mojej poslednej návšteve tohto veľkomesta som ich tam však už nevidel. Jednoducho záhadne zmizli, nemohol som ich nikde nájsť. Čo sa stalo?

Nový nezelený VW chrobákNový nezelený VW chrobákTatiana Murčová

Tieto VW chrobáky sa v Mexiku do júna 2006 dokonca vyrábali, v meste Puebla a to podľa "starého" modelu, nešlo teda o "New Beetle". Legenda hovorí, že posledný vyrobený VW chrobák z výrobnej linky slávnostne odprevadili hudobníci "mariachi" a v súčasnosti odpočíva v múzeu firmy Volkswagen v meste Wolfsburg v Nemecku. Ako vozidlá taxislužby sú veľmi obľúbené pre svoju obratnosť. Nemajú však veľký priestor na batožinu, ale tento problém Mexičania elegantne vyriešili. Vymontovali predné sedadlo spolujazdca, čo pasažierom uľahčilo nastupovanie a vzniknutý priestor slúži na ukladanie kufrov.

v sluzbe

Pôvodný zelený VW chrobák

Tatiana Murčová

Chrobáky po Mexico City premávajú nadaľej, ale namiesto zelenej farby sú bordovo - zlaté. Táto zmena farby súvisí opať s rokom 2010 a veľkými oslavami, ktoré sa v Mexiku pripravujú a o ktorých som už písal v predchádzajúcich článkoch. Farebná kombinácia bordová - zlatá - biela je totožná s farbami na značkách "Ruta 2010" a z nejakého dôvodu sa spája s oslavami v roku 2010.

A nám už len zostáva dúfať, že v roku 2011 chrobáky opäť dostanú svoju typickú zelenú farbu ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR ZUZANY KEPPLOVEJ

Ako Fico stíha sám seba

Protiextrémistické úderky nevytvoril Soros, ale štát.


Už ste čítali?